آموزش نحوه بارگزاری فایلها از طریق پنل کاربری در س

آموزش نحوه بارگزاری فایلها از طریق پنل کاربری در سامانه

در سامانه آی کورسرا تمامی فایلها بر روی یک هاست آپلودی قرار میگیرد مزایای این روش به شرح زیر می باشد:

  • جلوگیری از امکان اشتراک لینک فایلها در شبکه های اجتماعی بدلیل رمزنگاری شدن لینک ها
  • افزایش سرعت اجرای فایلها به دلیل اینکه پردازش آن بر روی سرور دیگری انجام می شود و افزایش کاربران سامانه باعث ایجاد اخلال در سامانه اصلی نمی شود.

 

نکته : در قسمتهای مختلفی از سامانه نیاز است که بتوانیم با این امکان کار کنیم. لذا آموزش استفاده از این قسمت برای تمامی کاربران چه در سطح فراگیر و چه در سطح مدیر آموزشگاه الزامی می باشد.

در گام اول وقتی بخواهیم فایلی را بارگزاری کنیم با شکل زیر رو برو می شویم. در صفحه جدید بر روی دکمه قرمز رنگ <مدیریت رسانه> کلیک کنید.

گام دوم، در این قسمت یک صفحه جدید در مروگر باز می شود که در صفحه جدید بر روی دکمه آبی رنگ <افزودن یک فایل جدید> کلیک کنید.

در گام سوم، این مرحله از قسمت دکمه <Browse> فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نام فایل خود را در فیلد مربوطه بنویسید و سپس گزینه سبز رنگ <ذخیره> را کلیک کنید.

گام چهارم، کد رمز دار تولید شده را کپی کرده و به صفحه موجود در گام اول برگشته و اینبار برروی دکمه آبی رنگ <آپلود یک مورد جدید> کلیک کنید و کد مربوطه را طبق شکل زیر در فیلد مشخص شده کپی کرده و گزینه سبز رنگ <افزودن لینک> را بزنید. بعد از پیغام موفقیت آمیز بودن بر روی دکمه آبی رنگ <بستن> کلیک کنید.

گام پنجم، در این مرحله ایندفعه بر روی گزینه سبز رنگ <انتخاب کنید> کلیک میکنیم و از توی مجموعه فایلهایی که به صورت شخصی بارگزاری کردیم فایل خود را انتخاب می کنیم و گزینه <انتخاب کنید> را کلیک می کنیم