آشنایی با محیط جلسات

آشنایی با محیط جلسات


بعد از ثبت نام در یک دوره آموزشی اجازه دسترسی به محتوایات هر جلسه برای شما باز می شود. هر جلسه شامل محتویات علمی مختلفی می باشد که در زیر توضیح داده شده است:
1- توضیحات: محتوایی است که استاد، ارائه توضیحات مختصر در مورد آن جلسه بیان می کند.
2- محتوای متنی: همان طور که از اسم آن پیدا است محتوایی است که به صورت متن در اختیار فراگیران قرار میگیرد این محتوا می تواند بیان کننده نکات مهم و کلیدی آن جلسه باشد و یا بیان مواردی که باید در تالار گفتگو در مورد آن بحث کنید.
3- محتوای هوشمند رسانه ای: بخش اصلی محتوای هر جلسه می باشد. این محتوا می تواند به صورت فیلم با فرمت های مختلف یا فایل ویدیویی با استاندارد اسکورم باشد. تفاوت بین فیلم و فایلهای ویدیویی طبق استاندارد اسکورم در تعاملی بودن آنها است. فایلهای اسکورم قابلیت تعامل با فراگیر را دارد و در بعضی موارد فراگیر باید کاری را در داخل فیلم انجام دهد تا ادامه ویدیو پخش شود.

 

نکته: محتوای چند رسانه ای مطابق استاندارد موک تولید می شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاندارد موک روی لینک کلیک کنید. http://yon.ir/gholcherag )


4- ضمیمه ها: محتواهایی که به صورت Pdf یا فایلهای Word هستند در این قسمت قرار میگیرد. در بعضی از جلسات استاد دوره برای آشنایی بیشتر فراگیران با محتوا منابع جلسه را در این قسمت جهت مطالعه مازاد قرار می دهد.
5- تمرین و تکرار: در این قسمت استاد دوره تمرین آن جلسه را قرار می دهد، فراگیران باید ابتدا فایل مورد نظر را دانلود کرده و سپس پاسخ خود را در قالب یک فایل Pdf در قسمت تمرین ها بارگزاری کنند. در نهایت استاد یا دستیار استاد تمرین ها را بررسی کرده و پاسخ هر تمرین را وارد میکند.
6- محتوای آزمون: هر جلسه می تواند شامل یک کوییز نیز از محتوای آن جلسه باشد. در این قسمت استاد دوره می تواند برای هر جلسه یک کوییز طراحی کند و در نهایت نمره فراگیران بر اساس میزان فعالیت آنها در هر جلسه بدست می آید.
7- تالار گفتگو: زمانی که فراگیران یک دوره مباحثی از یک جلسه را متوجه نشوند و یا سوالی در مورد محتوای آموزشی داشته باشند می توانند در قسمت تالار گفتگو متناسب با موضوع مورد بحث سوال خود را مطرح کنند، همچنین دیگر فراگیران می توانند به سوالات آنها پاسخ دهند و در مورد آن به بحث و تبادل نظر بپردازند. همچنین فراگیران می توانند به پاسخ های همدیگر نمره دهند و این امتیازها در نمره نهایی دوره لحاظ می شود.
8- ورک شاپ: ورک شاپ یک نوع کوییز تشریحی می باشد که در آن استاد دوره سوال خود را مطرح می کند و باید فراگیران در مورد آن سوال تحقیق کرده و جواب خود را در قسمت مربوطه تایپ کنند. همچنین فراگیران می توانند پاسخ های همدیگر را مشاهده و به انها نمره دهند و این امتیازها در نمره نهایی دوره لحاظ خواهد شد.

 

نکته: لزوما همه جلسات آموزشی شامل همه محتواهای ذکر شده نیستند و می توانند فقط بخشی از آن را دارا باشند.

 

نکته: در صورتی که جلسات دارای مشکل فنی باشد کاربران می توانند از قسمت نظرات هر جلسه، دیدگاه های خود را در مورد محتوای آموزشی آن دوره بیان کنند.

 

نکته: در پایان هر بخش از انواع محتوا ها گزینه ای بار رنگ بنفش <بررسی کردم> وجود دارد که باید بعد از مطالعه هر بخش آن گزینه را بزنید. در غیر این صورت برای شما غیبت لحاظ می شود و سیستم به صورت خودکار از شما نمره آن جلسه را کسر خواهد کرد.

اتمام فرایند نمایش جلسات یک دوره آموزشی